Smart IPTV’de Alt Yazı ve Dil Seçimi Nasıl Yapılır?

Smart IPTV’de alt yazı ve dil seçimi nasıl yapılmaktadır? Smart TV teknolojisinin hayata geçirilmesine paralel olarak İPTV’ye olan ilgi de artış göstermektedir. Ev konforunda keyifli bir şekilde TV seyretme fırsatını sunan IPTV kullanıcılarına ayrıcalıklı fırsatlar sunmak konusunda iddialı bir konumda yer almaktadır. Bu arada IPTV uygulamasının sıklıkla güncellediği bilinmektedir. Böyle durumlarda Smart İPTV’de alt yazı ve dil seçim işlemi gibi güncellemeler karşımıza çıkmaktadır. Özellikle dil ve alt yazı seçiminin etkili bir düzeyde yapılması keyifli bir şekilde TV izlemek anlamına gelmektedir.

Smart IPTV’de Alt Yazı Değişimi Alt Yazı ve Dil Seçimi Nasıl Yapılır?

Smart TV; IPTV uygulamasının etkili bir şekilde seyredilmesi konusunda iddialı bir şekilde hizmet sunmaktadır. Bundan dolayı IPTV uygulamalarında en çok tercih edilen televizyonlar Smart TV’lerdir. Üstelik bu uygulamayı etkili bir şekilde seyretmek için sadece internetin bulunması bile yeterli olmaktadır. Picons ile gruplamaları da destekleyen bu tür uygulamalar aynı zamanda EPG için de mükemmel fırsatları sunmaktadır. Bu uygulamadan üst düzeyde bir performans elde etmek için mutlaka M3U dosyasıyla URL bağlantısını isabetli bir şekilde tercih etmeniz şarttır. Bu durum alt yazı ve dil seçimi için de geçerliliğini korumaktadır.

Smart İPTV’de Alt Yazı ve Dil Seçimi Yapılış Aşamaları

Smart İPTV’de alt yazı ve dil seçimi gündeme geldiği zaman ses dilinin değiştirilmesi karşımıza çıkmaktadır. Ses dilinin değiştirilmesi için ilk önce ‘’Kırmızı’’ renkli düğmeye balsamısınız. Sonrasında ‘’Ok’’ tuşuna basmalısınız. Sonrasında açılan pencerenin gizlenmesi için yeninden ‘’Ok’’ tuşuna basmalısınız. ‘’Kımızı’’ renkli düğmeye basarak geri gelmelisiniz. Böylece ses dilini ayarlamış olursunuz. Görüldüğü üzere ses dilinin oluşturulması aşaması oldukça pratik bir aşama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Smart IPTV’de Alt Yazı Değişimi Alt Yazı ve Dil Seçimi Nasıl Yapılır?

Smart IPTV’de alt yazı değişimi için doğrudan ‘’Kırmızı’’ tuşa basmalısınız. Devamında karşınıza ‘’Dil’’ seçeneği çıkacaktır. Dil seçeneklerinin en alt kısmında ‘’SUBTITLES’’ seçeneği karşınıza çıkacaktır. ‘’Yeşil’’ renkli tuşa bastığımız zaman karşınız alt yazı seçenekleri çıkacaktır. Devamında ‘’Ok’’ tuşuna bastıktan sonra alt yazı dil seçeneğini de belirlemiş olursunuz! Bütün bu bilgiler ışığında Smart IPTV’de alt yazı değişiminin ve dil değişiminin son derece pratik bir işlem olduğunu rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu