Enigma 2 IPTV yükleme

Enigma 2 IPTV yükleme

Enigma 2 iPTV Yükleme Talimatları Userboquest ve Wget Şeklinde.

Enigma2 Cihazlarınız için “Userboquest” Dosyası ve Telnet komutu ile iptv nasıl atılır onu anlatacağım..

Öncelikle  FTP Programı indiriyoruz. Örnek ” File Zilla ” , Ardından cıhazınızdan menü = kurulum = ağ = ağ donanım ayarları = İP adresi : 192.168x Başlar onu buluyoruz.

Ardından bilgisayarımızdan , FileZilla açıyoruz. Host URL Yerine = Cıhazımızın İpisini yazıyoruz. Kullanıcıadı : root şifre: dreambox ( bu bilgiler standarttır giriş yapmıyorsa imagenizle ilgili bir problem vardir)

Cıhaza baglandıktan sonra, ETC/Enigma2 klasörünü buluyoruz. Size verdiğimiz Userboquest dosyasını bu klasore atıyoruz. Ardından gittiğine emin olduktan sonra dosyanın cihazın fişini çekip takıyoruz.

Cıhazınızın İmagesi iptv desteklıyorsa kanal lıstesıne geldiğinizde en yukarıda İP Plugins gelmiş olacaktır.. Hepsı bu kadar.

Enigma2 Cihazlarınız için “Userboquest” Dosyası ve Telnet komutu ile iptv nasıl atılır onu anlatacağım..

Wget Atmak için öncelıkle ” Putty ” uygulamasını pc mize indiriyoruz aynı sekılde cıhazımızın ip adresine gine bakıyoruz.

Puttyden telnet kutucugunu ısaretlıyoruz bu olmazsa olmaz. ardından çıkan login ekranında k.adı : root şifre isterse : dreambox şifre yazarken gözükmez.

Ardından size verdiğimiz Wget komutunu yapıştırıp entere basıyorsunuz o kendi 2 dk ıcınde yukluyor cıhazı kapatıp açınca Liste gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu